Tea Party Two Results
Saturday, May 6, 2006 | Sanction #037-005-SSCM

Events 13-17 Index | Team | Swimmer | 1 – 4 | 5 – 8 | 9 – 12 | 13 – 17


Event 13  Men 120-159 200 SC Meter Breaststroke Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Team New York Aquatics  'A'                       2:16.00    2:19.01   14  
     1) Matthews, Bradley M28           2) Linev, Ivaylo M30              
     3) Isgrigg, Peter M25              4) Campea, Scott M31              
 
Event 13  Men 160-199 200 SC Meter Breaststroke Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 District of Columbia Aquatics  'A'                2:17.88    2:24.94   14  
     1) Williams, Neill M38             2) Koizumi, Kei M38               
     3) Richard, Jean-philippe M30      4) Czander, Eric M41              
  2 Liquid Assets NE Swimming  'A'                    2:30.00    2:27.01   10  
     1) Normand, Guillaume M28          2) Miller, Gregory M42            
     3) Cooney, Steve M36               4) Duvall, Jim M43                  
  3 Fins Aquatic Club  'B'                            2:23.75    2:45.44    8  
     1) Loy, Patrick Lee M42            2) Cahill, Brian M42              
     3) Buehler, Joan W44               4) McGillicuddy, Kevin M31        
  4 Fins Aquatic Club  'C'                            2:42.07    2:46.90    6  
     1) Curran, Keith M32               2) Joslin, Keith M42              
     3) Ciardi, Joseph M37              4) Sprinkle, Randall M43          
 
Event 13  Men 200-239 200 SC Meter Breaststroke Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fins Aquatic Club  'A'                            2:28.10    2:38.03   14  
     1) Ambrass, Scott M28              2) Horan, George M52              
     3) Rooney, Pat M50                 4) McKinley, Kyle M29                  
  2 MIT Masters Swimming  'A'                         2:50.00    2:46.80   10  
     1) Burstyn, H. Paris M54           2) Vdovjak, Brad M26              
     3) Carstens, Linda W54             4) Melczer, John M42                 
  3 Team New York Aquatics  'B'                       2:32.00    2:49.52    8  
     1) Dolgins, Eric M39               2) Goldring, Michael M54          
     3) Lau, Kent M44                   4) Basham, Mark M47                     
 
Event 13  Mixed 200-239 200 SC Meter Breaststroke Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Liquid Assets NE Swimming  'B'                    3:25.00         DQ  
     1) Zgleszewski, Steve M39          2) Philpy, Paul M46               
     3) Ehrlich, Soshanna W50           4) Wagner, Marissa W27                
 
Event 14  Women 25-29 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: James and Patricia Murphy
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rideout, Catie            26 LANES                1:08.00    1:14.97    7   
 
Event 14  Women 30-34 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: James and Patricia Murphy
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Parzych, Amy              34 BYMCA                1:11.80    1:11.15    7   
  2 Sonan, Andrea             32 MIT                  1:10.00    1:11.49    5   
 
Event 14  Women 35-39 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: James and Patricia Murphy
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Contreras, Sandra         38 CMSC                      NT    1:22.84    7  
  2 Acevedo, Kristine         35 LANES                1:53.00    1:36.81    5  
 
Event 14  Women 50-54 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: James and Patricia Murphy
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 White, Emily              53 BYMCA                1:30.00    1:24.01    7  
  2 Ehrlich, Soshanna         50 LANES                2:00.00    1:43.26    5 
 
Event 14  Women 55-59 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: James and Patricia Murphy
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grandberg, Barbara        56 BYMCA                     NT    2:26.86    7 
 
Event 14  Women 75-79 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: James and Patricia Murphy
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McIntyre, Joan            78 YNS                  1:53.00    2:09.62    7  
 
Event 14  Men 18-24 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: James and Patricia Murphy
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 White, Ian                23 TYNA                 1:06.00      57.68    7  
  2 Neumayer, Sebastian       24 MIT                    49.00      57.91    5  
  3 Gray, Zachary             23 MESC                   58.00      58.15    4  
  4 Moynihan, Brian           24 LANES                1:14.80    1:13.33    3  
 
Event 14  Men 25-29 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: James and Patricia Murphy
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sheppard, Christopher     28 LANES                  54.50      54.84    7 
  2 Searles, Dave             29 LANES                  55.80      56.53    5 
  3 Goldthorpe, Brian         28 FINS                   58.00      57.23    4  
  4 Isgrigg, Peter            25 TYNA                   55.60      59.83    3  
  5 Matthews, Bradley         28 TYNA                 1:04.90      59.97    2  
  6 Ambrass, Scott            28 FINS                 1:03.40    1:01.25    1  
  7 McKinley, Kyle            29 FINS                 1:03.60    1:02.38  
  8 Guy, Mike                 25 RID                  1:03.00    1:07.11  
  9 Normand, Guillaume        28 LANES                1:07.00    1:07.98  
 10 Vigneron, Kevin           25 LANES                     NT    1:18.37   
 11 Erikson, Joshua           27 LANES                1:24.20    1:18.65      
 
Event 14  Men 30-34 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: James and Patricia Murphy
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Richard, Jean-philippe    30 DCAC                   58.00      58.03    7   
  2 Benjakul, Dan             31 LANES                1:06.10    1:02.92    5  
  3 Skorodinsky, Eugene       33 TYNA                 1:10.00    1:12.63    4   
  4 Ghali, Nadeem             31 TYNA                 1:21.00    1:16.67    3  
  5 Yeo, Michael              32 LANES                1:29.30    1:21.32    2  
 
Event 14  Men 35-39 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: James and Patricia Murphy
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hermanet, Robert          36 TYNA                   57.60      57.54    7  
  2 Williams, Neill           38 DCAC                   58.50      59.96    5  
  3 Gottlieb, Jason           36 LANES                1:06.00    1:05.68    4  
  4 Maciel, Fabio             35 TYNA                 1:14.40    1:09.16    3  
  5 Nasir, Ramzi              37 LANES                     NT    1:16.68    2  
  6 Dubouloz, Stephan         35 LANES                1:50.00    1:28.62    1  
 
Event 14  Men 40-44 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: James and Patricia Murphy
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Campos, Donald            40 MIT                    59.50    1:00.90    7  
  2 Czander, Eric             41 DCAC                 1:06.00    1:05.02    5  
  3 Suzuki, Kozo              43 TYNA                 1:07.00    1:06.59    4  
  4 Cahill, Brian             42 FINS                 1:07.10    1:07.96    3  
  5 Ridout, James             44 DCAC                 1:10.00    1:09.65    2  
  6 Joslin, Keith             42 FINS                 1:10.00    1:10.11    1  
  7 Dickens, Steven           41 DCAC                 1:13.00    1:13.25  
 
Event 14  Men 45-49 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: James and Patricia Murphy
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Keith, Al                 46 LANES                1:00.30      59.73    7  
  2 Mead, Jeffrey             48 DCAC                 1:02.00    1:03.60    5  
  3 McElroy, Craig            45 TYNA                 1:07.00    1:06.93    4  
  4 Hughes, Lee               48 LANES                1:09.00    1:07.19    3  
  5 Rumble, Will              45 DCAC                 1:10.00    1:07.98    2  
  6 Casey, David              48 LANES                1:15.00    1:12.43    1  
  7 Nicholson, Colin          45 RID                  1:10.00    1:13.99  
  8 Henderson, Donald         48 DCAC                 1:15.00    1:14.49  
  9 Basham, Mark              47 TYNA                 1:10.00    1:15.02  
 10 Gelinne, Tom              49 TYNA                 1:20.00    1:15.91        
 
Event 14  Men 50-54 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: James and Patricia Murphy
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Brien, David            50 LANES                1:05.00    1:02.11    7  
  2 Carson, Charles           52 TYNA                 1:04.50    1:04.61    5  
  3 Rooney, Pat               50 FINS                 1:05.00    1:07.98    4  
  4 Goldring, Michael         54 TYNA                 1:40.30    1:41.03    3 
 
Event 14  Men 55-59 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: James and Patricia Murphy
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beaudry, Paul             55 RID                  1:12.20    1:12.99    7    
 
Event 14  Men 60-64 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: James and Patricia Murphy
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kronfeld, Louis           63 TRIY                 1:09.00    1:10.35    7   
 
Event 15  Women 25-29 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
 Sponsor: Immediate Connections, Inc.
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fuenmayor, Ernestina      27 BYMCA                  39.20      38.68    7  
 
Event 15  Women 30-34 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
 Sponsor: Immediate Connections, Inc.
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sonan, Andrea             32 MIT                    37.00      40.54    7  
 
Event 15  Women 50-54 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
 Sponsor: Immediate Connections, Inc.
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mulderig, Sheilagh        54 UCLUB                  50.00      45.85    7  
 
Event 15  Women 55-59 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
 Sponsor: Immediate Connections, Inc.
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grandberg, Barbara        56 BYMCA                1:07.50    1:10.74    7  
 
Event 15  Men 25-29 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
 Sponsor: Immediate Connections, Inc.
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garvin, Brendan           26 DCAC                   31.50      30.53    7  
  2 Bellows, Andrew           26 DCAC                   32.50      30.86    5  
  3 Ambrass, Scott            28 FINS                   35.20      35.72    4  
 
Event 15  Men 30-34 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
 Sponsor: Immediate Connections, Inc.
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Richard, Jean-philippe    30 DCAC                   36.00      33.85    7  
  2 Demira, Onesimo           33 TYNA                   33.00      35.43    5  
  3 Curran, Keith             32 FINS                   34.00      37.33    4  
  4 Skorodinsky, Eugene       33 TYNA                   38.00      41.07    3  
  5 Ghali, Nadeem             31 TYNA                   45.00      45.74    2  
 
Event 15  Men 35-39 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
 Sponsor: Immediate Connections, Inc.
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gottlieb, Jason           36 LANES                  36.50      36.93    7  
  2 Maciel, Fabio             35 TYNA                   40.00      37.32    5  
  3 Ciardi, Joseph            37 FINS                   37.00      38.15    4  
 
Event 15  Men 40-44 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
 Sponsor: Immediate Connections, Inc.
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jordan, Jim               41 FINS                   31.00      30.85    7  
  2 Melczer, John             42 MIT                    42.00      40.12    5  
  3 Hess, Philip              44 TYNA                   40.50      42.36    4  
 
Event 15  Men 45-49 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
 Sponsor: Immediate Connections, Inc.
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mansilla, Franken         46 LANES                  36.00      36.41    7  
  2 Estabrook, Todd           47 UCLUB                     NT      38.75    5  
  3 Henderson, Donald         48 DCAC                   44.60      42.56    4  
  4 Sabourin, Daniel          49 RID                  1:00.00      53.99    3  
 
Event 15  Men 50-54 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
 Sponsor: Immediate Connections, Inc.
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kwass, Peter              53 LANES                  41.00      39.44    7  
  2 O'Brien, David            50 LANES                  38.00      39.59    5  
 
Event 16  Women 25-29 100 SC Meter IM
===============================================================================
 Sponsor: Christopher Hartley
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wagner, Marissa           27 LANES                     NT    1:28.29    7  
  2 Fuenmayor, Ernestina      27 BYMCA                1:35.20    1:38.36    5   
 
Event 16  Women 40-44 100 SC Meter IM
===============================================================================
 Sponsor: Christopher Hartley
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Buehler, Joan             44 FINS                 1:22.00    1:21.76    7  
 
Event 16  Women 50-54 100 SC Meter IM
===============================================================================
 Sponsor: Christopher Hartley
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 White, Emily              53 BYMCA                1:50.00    1:39.65    7  
 
Event 16  Men 18-24 100 SC Meter IM
===============================================================================
 Sponsor: Christopher Hartley
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gray, Zachary             23 MESC                 1:10.00    1:14.58    7  
  2 Moynihan, Brian           24 LANES                1:27.20    1:27.85    5  
 
Event 16  Men 25-29 100 SC Meter IM
===============================================================================
 Sponsor: Christopher Hartley
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oktavian, Audy            29 LANES                1:00.00    1:02.03    7  
  2 Searles, Dave             29 LANES                1:03.60    1:04.45    5  
  3 Bellows, Andrew           26 DCAC                 1:08.50    1:06.82    4  
  4 Garvin, Brendan           26 DCAC                 1:07.00    1:07.31    3  
  5 Nguyen, Son               27 MESC                 1:14.00    1:14.61    2  
  6 McKinley, Kyle            29 FINS                 1:19.70    1:18.01    1  
  7 Normand, Guillaume        28 LANES                1:30.00    1:23.26  
  8 Meyer, John               25 LANES                1:27.80    1:28.64  
  9 Vigneron, Kevin           25 LANES                     NT    1:32.61       
 
Event 16  Men 30-34 100 SC Meter IM
===============================================================================
 Sponsor: Christopher Hartley
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Uccellini, Darrick        32 TYNA                 1:10.70    1:13.06    7  
  2 Macomber, Michael         30 LANES                1:08.00    1:15.23    5  
  3 Benjakul, Dan             31 LANES                1:23.00    1:24.44    4  
  4 Dutton, Jeffrey           34 DCAC                 1:39.50    1:35.91    3  
  5 Linev, Ivaylo             30 TYNA                      NT    1:42.10    2  
  6 Yeo, Michael              32 LANES                     NT    1:43.64    1 
 
Event 16  Men 35-39 100 SC Meter IM
===============================================================================
 Sponsor: Christopher Hartley
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bruzual, Igor             36 BYMCA                1:11.10    1:11.48    7 
  2 Cooney, Steve             36 LANES                1:10.00    1:13.60    5 
  3 Koizumi, Kei              38 DCAC                 1:23.00    1:18.71    4 
  4 Maciel, Fabio             35 TYNA                 1:20.00    1:21.76    3 
  5 Ciardi, Joseph            37 FINS                 1:18.00    1:22.24    2 
  6 Zgleszewski, Steve        39 LANES                1:21.40    1:23.53    1 
  7 Dolgins, Eric             39 TYNA                 1:34.10    1:28.12       
 
Event 16  Men 40-44 100 SC Meter IM
===============================================================================
 Sponsor: Christopher Hartley
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Loy, Patrick Lee          42 FINS                 1:12.90    1:10.69    7 
  2 Hirose, Scott             40 TYNA                 1:12.00    1:12.65    5  
  3 Czander, Eric             41 DCAC                 1:13.00    1:12.93    4  
  4 Dever, Frederick          41 DCAC                 1:14.00    1:14.67    3 
  5 Miller, Gregory           42 LANES                1:15.00    1:16.67    2 
  6 Ainslie, Don              40 DSCT                 1:20.00    1:18.83    1 
  7 Bullis, Peter             42 BYMCA                1:10.30    1:23.23     
  8 Coombs, John              44 LANES                1:21.00    1:24.38    
  9 Cahill, Brian             42 FINS                 1:16.50    1:25.61      
 10 Murphy, Mark              41 LANES                2:15.00    1:28.22      
 11 Hess, Philip              44 TYNA                 1:32.00    1:32.01     
 12 Mansour, Marc             42 LANES                1:30.00    1:33.57      
 
Event 16  Men 45-49 100 SC Meter IM
===============================================================================
 Sponsor: Christopher Hartley
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mead, Jeffrey             48 DCAC                 1:12.00    1:15.96    7 
  2 Rumble, Will              45 DCAC                 1:30.00    1:21.11    5 
  3 Philpy, Paul              46 LANES                1:17.00    1:21.65    4  
  4 Nicholson, Colin          45 RID                  1:20.00    1:23.42    3  
  5 Estabrook, Todd           47 UCLUB                     NT    1:24.10    2  
  6 Hartley, Christopher      45 LANES                1:26.00    1:29.16    1 
 -- Basham, Mark              47 TYNA                 1:30.00         DQ     
 
Event 16  Men 50-54 100 SC Meter IM
===============================================================================
 Sponsor: Christopher Hartley
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carson, Charles           52 TYNA                 1:12.00    1:15.50    7  
  2 Horan, George             52 FINS                 1:35.00    1:21.91    5  
  3 O'Brien, David            50 LANES                1:15.00    1:22.70    4  
  4 Malcolm, Tom              52 TYNA                 1:30.00    1:24.22    3   
  5 Kwass, Peter              53 LANES                1:28.00    1:25.85    2   
  6 Burstyn, H. Paris         54 MIT                  1:20.00    1:33.55    1  
 
Event 16  Men 60-64 100 SC Meter IM
===============================================================================
 Sponsor: Christopher Hartley
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kronfeld, Louis           63 TRIY                 1:17.00    1:20.48    7 
  2 Eger, Laszio              61 BYMCA                1:22.00    1:22.94    5  
  3 Ewan, Bill                63 SRI                  1:40.00    1:37.05    4  
 
Event 17  Women 120-159 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Liquid Assets NE Swimming  'F'                    2:19.00    2:17.11   14 
     1) Rideout, Catie W26              2) Wagner, Marissa W27            
     3) Acevedo, Kristine W35           4) Atkinson, Karen W31                
 
Event 17  Men 120-159 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 District of Columbia Aquatics  'B'                1:55.80    1:55.53   14  
     1) Bellows, Andrew M26             2) Garvin, Brendan M26            
     3) Richard, Jean-philippe M30      4) Dutton, Jeffrey M34                
  2 Team New York Aquatics  'B'                       2:04.00    2:09.97   10  
     1) Gelinne, Tom M49                2) Ghali, Nadeem M31              
     3) McElroy, Craig M45              4) Maciel, Fabio M35                 
 
Event 17  Men 160-199 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Liquid Assets NE Swimming  'E'                    1:45.00    1:43.43   14  
     1) Greene, Bob M38                 2) Sheppard, Christopher M28    
     3) Searles, Dave M29               4) Oktavian, Audy M29                
  2 Fins Aquatic Club  'A'                            1:49.62    1:48.59   10  
     1) Ambrass, Scott M28              2) McKinley, Kyle M29             
     3) Jordan, Jim M41                 4) Goldthorpe, Brian M28           
  3 MIT Masters Swimming  'A'                         1:57.00    1:58.60    8  
     1) Neumayer, Sebastian M24         2) Melczer, John M42              
     3) Sonan, Andrea W32               4) Campos, Donald M40            
  4 Liquid Assets NE Swimming  'A'                    2:06.00    1:58.98    6  
     1) Benjakul, Dan M31               2) Hughes, Lee M48                
     3) Coombs, John M44                4) Gottlieb, Jason M36              
  5 Liquid Assets NE Swimming  'C'                    2:10.00    2:10.25    4  
     1) Zgleszewski, Steve M39          2) Mansour, Marc M42              
     3) Moynihan, Brian M24             4) Philpy, Paul M46                  
  6 Fins Aquatic Club  'C'                            2:06.81    2:10.26    2  
     1) Curran, Keith M32               2) Ciardi, Joseph M37             
     3) McGillicuddy, Kevin M31         4) Sprinkle, Randall M43         
  7 Liquid Assets NE Swimming  'B'                    2:06.00    2:10.87  
     1) Normand, Guillaume M28          2) Murphy, Mark M41               
     3) Yeo, Michael M32                4) Mansilla, Franken M46         
  8 Liquid Assets NE Swimming  'D'                    2:02.00    2:11.52  
     1) Erikson, Joshua M27             2) Vigneron, Kevin M25            
     3) Meyer, John M25                 4) Nasir, Ramzi M37               
  9 Rideau Speedaus  'A'                              2:20.00    2:15.15  
     1) Nicholson, Colin M45            2) Cooper, Michael M35            
     3) Beaudry, Paul M55               4) Guy, Mike M25                 
 -- Team New York Aquatics  'A'                       1:57.00         DQ  
     1) Matthews, Bradley M28           2) Skorodinsky, Eugene M33        
     3) Uccellini, Darrick M32          4) White, Ian M23                  
 
Event 17  Men 200-239 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 District of Columbia Aquatics  'A'                1:54.80    1:56.28   14  
     1) Ridout, James M44               2) Mead, Jeffrey M48              
     3) Williams, Neill M38             4) Dever, Frederick M41              
  2 Fins Aquatic Club  'B'                            1:58.77    2:01.92   10  
     1) Buehler, Joan W44               2) Cahill, Brian M42              
     3) Joslin, Keith M42               4) Loy, Patrick Lee M42               
  3 District of Columbia Aquatics  'C'                2:05.90    2:06.28    8  
     1) Rumble, Will M45                2) Czander, Eric M41              
     3) Henderson, Donald M48           4) Dickens, Steven M41                  
 
Event 17  Mixed 160-199 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boston YMCA Central Branch  'A'                   2:20.34    2:17.09   14  
     1) Bruzual, Igor M36               2) White, Emily W53               
     3) Bullis, Peter M42               4) Fuenmayor, Ernestina W27          
 
Event 17  Mixed 200-239 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boston YMCA Central Branch  'B'                   2:39.22    2:31.40   14  
     1) Grandberg, Barbara W56          2) Parzych, Amy W34               
     3) Eger, Laszio M61                4) Flightner, Barry M33